SKŁAD ZESPOŁU

 

Klaudiusz Janus wokal, instrumenty klawiszowe

Klawiszowiec, wokalista, aranżer. Założyciel zespołu SPECIAL. Student Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku: Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej. W latach 1993 – 1996 członek instrumentalnego, sesyjnego zespołu grupy wokalnej Nastolatki. Od roku 2009 do 2014 członek coverowej formacji Pepo Band. Pasjonuje się miksowaniem live, zasiadając za konsoletą mikserską. Stale współpracuje z MGOK Woźniki realizując tam różnego rodzaju projekty nagłośnieniowe, a także wspomaga wokalnie i instrumentalnie działające tam ognisko muzyczne. Pracuje jako nauczyciel emisjii głosu - śpiewu scenicznego. Poza występami na scenie projektuje i buduje zestawy głośnikowe oraz zajmuje się konfiguracją systemów nagłośnieniowych i ich strojeniem. Posiada niewielkie studio nagraniowe.Anna Ploska – wokal

Śpiewa od kiedy tylko pamięta a muzyka to jej pasja i sposób na życie. Występując przed publicznością czuje że jest w swoim żywiole. Oprócz śpiewu fascynuje się grą na gitarze akustycznej. Sceniczną przygodę z muzyką rozpoczęła w 1998 roku dołączając do zespołu muzycznego Koders. Później przez kilka lat współpracowała z zespołem Exodus z Lublińca a następnie z zespołem Travers z Boronowa. W zespole SPECIAL śpiewa od kwietnia 2018 roku.


Grzegorz Szołtysik - gitary, wokal

Grzegorz ukończył Ognisko Muzyczne w klasie fortepianu, jednak po czasie jego pasją stała się gitara. Zaczynał swoją przygodę z nią w zespołach blues rockowych i metalowych, grając zarówno na gitarze elektrycznej jak i basowej. Dobrze czuje się grając na każdej gitarze i potrafi odnaleźć się w wielu gatunkach muzycznych. Nie boi się improwizować i szukać nowych rozwiązań w muzyce. Jako wokalista udzielał się w chórze katowickiego kabaretu Socratiron. Posiada wieloletnie doświadczenie w oprawie muzycznej balów, wesel oraz imprez komercyjnych, jako śpiewający gitarzysta. W zepole Special występuje od lutego 2014 r.