11 pytań do zespołu muzycznego lub DJ

Special - prawdopodobnie najlepszy zespół na Twoją imprezę. 

 

Wystukaj numer telefonu Tel: 608 753 389   Skontaktuj się z nami: special@onet.eu

 

Dodano: 24 czerwca 2019 r.

 

11 ważnych pytań do zespołu weselnego lub DJ-a przed podpisaniem umowy

Muzyka i dobre prowadzenie wesela na weselu to jeden z najważniejszych jego elementów. Przyszli nowożeńcy powinni poświęcić sporo czasu na wybór odpowiedniej muzyki na swoim weselu. Powinni ją dobrać pod kątem własnych upodobań nie zapominając jednak o gustach i potrzebach zaproszonych gości, wszak wesele organizuje się właśnie dla nich. Chcąc utwierdzić się w wyborze zajrzyjcie do tego artykułu a z pewnością pomoże on Wam w trafnym wyborze zespołu muzycznego lub DJ. Zadanie przedstawicielowi zespołu kilku istotnych pytań pozwoli Wam upewnić się w wyborze.

 

Jakie gatunki muzyczne wykonujecie?, jaki macie repertuar?

Dobry zespół to taki, który potrafi dostosować się repertuarowo do gości i klimatu imprezy – oczywiści w miarę możliwości. www.zespol.weselnie.pl Jeżeli rozmawiacie z muzykiem który mówi że jego zespół nie gra muzyki disco polo a chcecie by taki gatunek muzyczny pojawiał się na Waszym weselu to lepiej zacznijcie szukać gdzie indziej. Pamiętajcie że na weselu znajdą się osoby o różnych gustach i w różnym wieku, dobrze więc gdy zespół porusza się w różnych gatunkach i stylach muzycznych. Dj ma w zasadzie nieograniczone możliwości repertuarowe i o ile nie posiada wewnętrznych „hamulców gatunkowych”, może zaserwować każdy rodzaj muzyki. Pamiętajcie jednak by nie kierować się tylko własnymi upodobaniami muzycznymi a wziąć pod uwagę gusta gości weselnych.

 

Jak długo gracie, ile trwają przerwy między setami?

Z własnego doświadczenia wiem że zespoły i DJ w tej kwestii postępują różnie. Są zespoły które grają ustalone bloki po cztery ustalone wcześniej utwory i sztywno trzymają się tych ram. Nie jest to dobry sposób działania z uwagi na dynamicznie zmieniającą się sytuację na parkiecie. Zmienia się ilość tańczących w danej chwili gości a także ich nastrój. Zespół często musi dostosować bloki muzyczne do wydawanych posiłków. Świetnym rozwiązaniem jest kiedy zespół obserwując sytuację na parkiecie na bieżąco dobiera utwory pod względem gatunkowym i pod względem tempa. Zespół SPECIAL stosuje zasadę że gra do momentu kiedy widzi że tańczący zaczynają schodzić z parkietu – jest to znak że na daną chwilę wystarczy tańców. W związku w powyższym sposobem grania set może trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, a przerwa ok. 10 minut – także w tym momencie obserwujemy gości i kiedy np. chwilowo wyszli na zewnątrz to po ich powrocie zapraszamy do zabawy.

 

Czy organizujecie konkursy i zabawy także dla dzieci?

Celowym jest omówienie przebiegu i rodzaju zabaw które mają się pojawić na Waszej uroczystości. Ważne jest by owe zabawy i konkursy spełniały Wasze oczekiwania i co najważniejsze by były przeprowadzone na odpowiednim poziomie. Powinny one wywoływać uśmiech na twarzach gości a żaden gość nie powinien poczuć się urażony lub zażenowany. Dobrze kiedy zespół lub DJ ma przygotowany repertuar dla szerszej rzeszy gości w różnym wieku, także dla dzieci. C.D.N.

 

Dodano: 01 lipca 2019 r.

 

W jaki sposób przeprowadzacie oczepiny?

W różnych regionach Polski panują różne zwyczaje także co do przebiegu oczepin. Jeśli chcecie aby prowadzący wodzirej dostosował się do zwyczajów panujących w Waszym regionie poproście go o to i omówcie z nim ich właściwy przebieg. Wysłuchajcie także wersji oczepin proponowanych przez wodzireja, może się okazać że są równie ciekawe i wybierzcie odpowiednią dla Was wersję.

 

Jakie stroje będą nosić muzycy?

Zespoły wykonujące określone gatunki muzyczne zwyczajowo ubierają się do danego rodzaju muzyki, rock, pop, blues...jednak wesele to zupełnie inna uroczystość. O ile np.. zespół rockowy dałby nawet na weselu krótki koncert w odpowiednich rockowych strojach to jednak przez cały czas trwania wesela jeansy i skórzane kurtki nie koniecznie współgrały by z klimatem weselnym. Strój jest ważnym elementem scenicznym i powinien być dopasowany do rodzaju imprezy. Dopytajcie przedstawiciela zespołu jak będą ubrani na Waszym weselu, poproście o przykładowe zdjęcia lub linki do zdjęć.

 

Jak długo gra zespół, do której godziny, ile kosztuje dodatkowa godzina?

Podczas szczegółowych ustaleń doprecyzujcie ile godzin gry – prowadzenia wesela wchodzi w skład ceny za obsługę muzyczną. Zespoły i DJ stosują różne taryfikatory godzinowo – cenowe, dopytajcie zatem czy za końcową godzinę uważa się np. 2 w nocy czy np. zespół gra 12 godzin od momentu powitania Młodej Pary na sali weselnej. Zapytajcie jeszcze przed weselem ile będzie kosztowała dodatkowa godzina grania nie ujęta w ramach czasu pracy zawartych w umowie, żeby nie okazało się że dodatkowa godzina zrujnuje wasz budżet.

 

Czy zespół potrafi zagrać bez prądu elektrycznego – unplugged?, gra przy stołach, wyprowadziny

Jeśli zespół tworzą wykwalifikowani muzycy to zagranie na instrumentach bez użycia nagłośnienia nie powinno stanowić problemu. Taka umiejętność muzyków może przydać się podczas wyprowadzin z domu Panny młodej czy też Pana młodego lub też przy atrakcjach poza salą weselną – wypuszczanie balonów szczęścia, grill na zewnątrz itp. Dźwięki żywych instrumentów takich jak akordeon czy gitara akustyczna z pewnością dodadzą uroku i wprowadzą w biesiadników w bajeczny nastrój.

 

Demo na stronie zespołu, nagrane w studio czy na żywo, na „100” na weselu?

Szanujący się zespół muzyczny nie będzie obawiał się umieszczenia na swojej stronie dema z imprez bez poprawek post produkcyjnych. www.zespol.weselnie.pl Dopytajcie zespołu czy ich nagrania nie są poprawiane komputerowo. DJ odtwarza utwory oryginalne, niniejszym nie ma obawy o fałsze czy nie do końca zrozumiałą interpretację danego utworu. W przypadku zespołu każde wykonanie będzie inne co jest ciekawe i kuszące ponieważ wykon na żywo jest dobrze odbierany i powoduje dobrą interakcję z gośćmi ale może nieść za sobą powyższe wątpliwości. Zadając pytania o autentyczność nagrań zespołu rozwiejecie swoje wątpliwości. Możecie także umówić się z zespołem na podgląd jego występu na weselu, w warunkach pracy – za zgodą Pary młodej. C.D.N.

 

Dodano: 08 lipca 2019 r.

 

Czy zespół ma usługi nie wliczone w cenę?

Może się zdarzyć że usługodawca – zespół lub DJ, może w swojej ofercie posiadać usługi za które doliczy sobie poza ustaloną kwotą w umowie. Celowym jest zadania pytania; „ Jakie usługi nie są wliczone w cenę?” Jeśli rozmówca będzie uczciwym kontrahentem, wówczas nie będzie ukrywał dodatkowych kosztów, ostatecznie wyjawi je po zadanym powyżej pytaniu.Czy jest możliwość korygowania repertuaru zespołu?

Zdarzają się przypadki kiedy Nowożeńcy nie chcieliby usłyszeć na swoim weselu pewnych konkretnych utworów muzycznych. Może to wynikać z faktu złego ich kojarzenia się lub też z niemiłymi doświadczeniami. Sprawa niechcianych motywów może także dotyczyć przyśpiewek weselnych w stylu: „a teraz idziemy na jednego”, lub też „ a kto się w styczniu urodził”. W powyższym przypadku należy zapytać przedstawiciela zespołu czy jest w stanie dostosować się do Waszych próśb. Podczas rozmowy z członkiem zespołu będziecie mieli okazję poznać jego reakcję na wasze prośby, czy jest on skłonny do rozmów, czy się irytuje lub czy z pełnym profesjonalizmem i spokojem przyjmie Wasze propozycje i je w miarę możliwości je zrealizuje. Cenionymi cechami wśród prowadzących wesele są wszelkiego rodzaju porady dla Młodych Państwa aby ułatwić Wam odnalezienie się w roli Nowożeńców.Ile osób tworzy skład zespołu?

Zdarzały się takie przypadki że podczas spisywania umowy na wesele z zespołem muzycznym tworzyły go 4 osoby a podczas trwania imprezy na sali były już tylko dwie...bo pozostałe dwie grały na innym weselu...Tego typu zachowanie przez zespół jest wysoce nieprofesjonalne jednak jednostki dopuszczają się tego typu zachowań.

Organizując wesele weźcie pod uwagę ilość członków zespołu ze względu na przeznaczone dla nich miejsce, żeby nie okazało się że muzycy wraz z instrumentami i sprzętem nagłaśniającym zajmą większość parkietu. Większe instrumentarium to większe możliwości ale i pewnie większa cena. Większa ilość członków zespołu to także większe wydatki na posiłki dla nich. Dokładna informacja na temat ilości członków zespołu jest ważna także dla menagera sali weselnej.Co poza powyższymi?

Własne doświadczenia, przebyte imprezy, osobisty kontakt z zespołami w trakcie trwania imprez, wszystko to pomoże Wam w wyborze najodpowiedniejszego zespołu na Wasze wesele. Pytajcie także znajomych co sądzą o danym zespole, czytajcie opinie w internecie, dowiadujcie się u prowadzących sale weselne. Podkreślę tu jeszcze raz że najlepiej zobaczyć zespół podczas ich występu, wtedy widać ich i słychać tak jak miałoby to być na Waszej imprezie. Widać jak się zachowują, jak wyglądają, jaki mają kontakt z publicznością. Wybór odpowiedniej oprawy muzycznej to ważna rzecz dlatego wybierajcie świadomie!