Atrakcje weselne

Special - prawdopodobnie najlepszy zespół na Twoją imprezę.

Wybierz numer teraz Tel: 608 753 389   Napisz do nas od razu: special@onet.eu

 

Dodano: 22 lipca 2019 r. 

 

 W jakim celu chcecie przygotować atrakcje?

Na wstępie zadajcie sobie pytanie, czy dodatkowe atrakcje na weselu są potrzebne?, może się okazać że zespół muzyczny prowadzący imprezę posiada w swoim repertuarze zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych www.zespol.weselnie.pl Może się także okazać że wódka weselna jest wystarczająco dobrą atrakcją weselną i inne atrakcje nie są potrzebne. W takiej sytuacji zaproszenie barmana z drink barem zapewni gościom atrakcji co niemiara. Jeśli jednak zaproszeni przez Was goście chętnie skorzystali by z innych opcji zabawy, to warto się zastanowić nad ich wyborem. Niezłym pomysłem jest zrobienie rekonesansu wśród gości pytając ich, na jakie atrakcje mieli by ochotę. Może być tak, że nie dopasujecie się do każdego. Jak mówi staropolskie przysłowie:” Jeszcze się taki nie narodził aby wszystkim dogodził”. Przemyślcie jednak sposób zastosowania atrakcji, jej rodzaj i czas dostępności aby nie zaburzyła ona przebiegu wesela. Musi ona być tak dobrana by np. kiedy podawany jest tort weselny, kiedy prowadzone są oczepiny lub też kiedy odbywają się podziękowania dla rodziców wszyscy goście byli obecni na sali.Dla kogo przeznaczone są atrakcje weselne?

Przeanalizujcie skład zapraszanych gości, przemyślcie jaki będzie podział grup wiekowych i ile osób będzie wchodziło w dany przedział wiekowy. Mowa tu o przykładowych grupach: dzieci, młodzież, dorośli, osoby starsze. Jeśli przewidujecie zaprosić większą ilość dzieci to warto zastanowić się nad zaproszeniem animatora dla nich. Zapytajcie zaproszony zespół czy prowadzi zabawy i konkursy dla najmłodszych, być może kilka zabaw dla najmłodszych przeprowadzone przez zespół wystarczy... www.zespol.weselnie.plKtóra z atrakcji jest najlepsza?

Nie da się na to pytanie odpowiedzieć jednym zdaniem. Ilość atrakcji weselnych możliwych do przygotowania jest ogromna. Mogą to być np. atrakcje artystyczne, kulinarne czy alkoholowe. Różnego rodzaju atrakcje nie kolidują ze sobą a każda z nich może być kierowana może być dla innego przedziału gości w różnym wieku. Z powyższego faktu wynika że atrakcje mogą być proponowane równocześnie. Jeżeli decydujecie się na jeden ich rodzaj to postarajcie się aby zdecydowana większość gości weselnych była zainteresowana skorzystaniem z niej. Zastanówcie się również podczas zaproszenia np. dmuchanego zamku dla dzieci, co zrobicie kiedy będzie padać. Warto przemyśleć taką sytuację i mieć alternatywę na zajęcia możliwe do realizacji w pomieszczeniu.Dobrze rozplanujcie atrakcje

Poukładajcie Wasze atrakcje w przestrzeni tak, by były one widoczne i łatwo dostępne dla każdego. Jeżeli atrakcja ma charakter jednorazowy, zadbajcie aby była ona zapowiedziana przez zespół prowadzący wesele i aby przekaz dotarł do każdego gościa. Jeżeli przewidujecie zastosowanie informatorów weselnych to informację o atrakcjach umieśćcie także w nich. Rozplanujcie także czas w którym dana atrakcja ma być dostępna tak, by każdy zainteresowany mógł z niej skorzystać. C.D.N.

 

Dodano: 29 lipca 2019 r.

 

Poniżej przedstawiam listę najpopularniejszych atrakcji weselnych:

 

Fotobudka

Świetna zabawa z niebanalnymi gadżetami a przy tym pamiątka z wesela. Zdjęcie i od razu jego wydruk. Śmieszne rekwizyty użyte do zdjęć takie jak: okulary, peruki, czapki, szable, kolorowe apaszki, z pewnością dodadzą uroku zdjęciom. Atrakcja może wydawać się banalna, jednak niekończące się do niej kolejki gości świadczą o jej popularności. Czas dostępności fotobudki dobrze jest ograniczyć do 2-3 godzin.

 

Pokaz barmański

Wśród barmanów zdarzają się artyści prezentujący wspaniałe widowiska. Ich podrzuty shakerami, butelkami, żonglerka szklankami i lampkami pełnymi szampana potrafią wprawić w osłupienie niejednego gościa weselnego. Dymiące, ogniste drinki w połączeniu z kolorowymi wyskokowymi napojami dają niesamowity efekt.

 

Lampiony ledowe

Przepiękny widok unoszących się w powietrze kolorowych balonów staje się coraz częstszym elementem wesela. Wschodnia tradycja która mówi, że wypuszczenie balonów przyniesie Wam szczęście. Balony wypełnione helem i zawarte w nich lampki LED - owe dadzą nieprawdopodobny efekt znikających na wieczornym niebie kolorowych punktów. Do niedawna stosowano balony z tradycyjnymi świeczkami które ciepłem płomienia ogrzewały zawarte w balonie powietrze i unosiły go. Taki sposób wydaje się jeszcze bardziej ciekawy ale może nieść za sobą niebezpieczeństwo. Użycie takich balonów w sąsiedztwie materiałów łatwopalnych grozi pożarem. Jeśli sala weselna znajduje się w sąsiedztwie np. pół uprawnych lub lasu, należy rozważyć zastosowanie balonów z techniką LED.

 

Fontanna czekolady

Dla miłośników słodyczy jest to nie lada gratka. Jest to stojąca, kilkupiętrowa konstrukcja a z najwyższego poziomu poprzez kilka poniższych spływa ciepła czekolada. Stosuje się do niej także owoce pokrojone w niewielkie kawałki które nabija się na patyk i macza w czekoladzie. Sam jej widok z pewnością jest ciekawy i każdy spojrzy na nią z zainteresowaniem. Niektórzy twierdzą że czekolada jest dobra na wszystko ;)

 

Dmuchany zamek, zjeżdżalnia

To atrakcja przeznaczona głównie dla dzieci ale, jak się okazuje nie tylko. Tłumy dzieciaków stojących w kolejce aby tylko dostać się na szczyt i zjechać w dół jest dowodem na niesamowitą popularność takiego rodzaju rozrywki. Najciekawsze jest jednak to, że także starsze dzieci i dorośli korzystają z takiej zjeżdżalni.

 

Bańki mydlane

Agregat wypuszczający bańki mydlane tuż nad Waszymi głowami może się spodobać. Bajeczna atmosfera podczas wyjścia z kościoła, na sali weselnej lub też przed nią da niesamowity efekt także na zdjęciach. Bańki mydlane można także wykorzystać do pierwszego tańca Młodej Pary, podziękowania dla rodziców itp. Pamiętajcie jednak że użycie baniek powoduje powstawanie na podłodze niebezpiecznej, śliskiej powłoki. Po użyciu baniek trzeba zorganizować sprzątanie parkietu. Można jeszcze pójść dalej i zaprosić animatora zajmującego puszczaniem dużych baniek. Bańki te mogą być większe od człowieka i przybierać różne kształty zależne od wyobraźni i umiejętności prezentującego. Bardzo dobrze takie bańki wyglądają na zdjęciach. Przykładem może być Pani Młoda ubrana w suknię ślubną, uchwycona na fotografii w bańce mydlanej.