Jak wybrać suknię ślubną?

Special - prawdopodobnie najlepszy zespół na Twoją imprezę. 

 

Skontaktuj się z nami Tel: 608 753 389   Napisz do nas teraz: special@onet.eu

 

Jak wybrać suknię ślubną?

Wybieranie sukni ślubnej oraz jej przymiarka to zdecydowanie jeden z najprzyjemniejszych momentów podczas przygotowań do ślubu. Może jednak okazać się też tym najtrudniejszym.

W końcu musisz wybrać rozsądnie, aby suknia była Twoim pięknym atrybutem, który olśni wszystkich, a Ty będziesz czuć się w niej świetnie i wyjątkowo.Na co należy zwracać uwagę przy wyborze sukni ślubnej?

W sukni ślubnej pani młoda powinna czuć się swobodnie i komfortowo. Dobrze dobrana suknia powinna podkreślać wszystkie walory i zalety sylwetki a jednocześnie ukryć jej niedoskonałości. Drogie Panie, nie mierzcie dużej ilości fasonów sukien ślubnych. Wybierzcie trzy-cztery z pomocą profesjonalnej obsługi, i dopasujcie z ich pomocą taki model, który najbardziej pasuje do waszej sylwetki. Postarajcie się, by przy wyborze sukni ślubnej, przyszła Pani Młoda miała przy sobie zaufane osoby, które pomogą w doradztwie przy wyborze tej wymarzonej sukni. Pamiętajcie o tym, by nie był to przyszły Pan Młody :) Podobno to nie jest wskazane i przynosi pecha.

Suknia ślubna powinna odzwierciedlać charakter przyszłej pani młodej. Dlatego ważne jest, aby stylista poznał przyszłą Młodą, poznał jej charakter, usposobienie, podejście do życia, oraz dobrze zrozumiał wizję, co do tego, o jaką suknię chodzi Pannie Młodej. Aby wybór był trafiony, warto poświęcić takiemu projektowi trochę czasu i zaangażowania.Zastanów się jakie modele sukien ślubnych Ci się podobają?

Może się okazać że podoba Ci się jeden fason, w poszukiwaniach mocno się nad nim skupiasz a inne pomijasz wzrokiem. Pamiętaj że wstępne założenia co do wyglądu sukni mogą diametralnie różnić się od wyboru finalnego. Na pewno nie rezygnuj z przymiarek różnych sukien, w różnych fasonach, kiedy trafisz na odpowiedni model z pewnością poczujesz że to jest najodpowiedniejszy wybór. Wszak to właśnie Ty powinnaś czuć się wyjątkowo w tym wyjątkowym dniu. Jeśli nawet będziesz w stresie wychodząc do pierwszego tańca, bądź pewna, że dobrze dobrana kreacja i poczucie spełnienia w tej materii pozwoli Ci bez przeszkód pokonać wszelki lęk. Każda kobieta wie, kiedy wygląda najlepiej, czuje to w głębi serca.Gdzie kupić suknię ślubną?

Dobrze jest kupować suknię ślubną w salonach mody ślubnej, w których otrzymamy profesjonalną pomoc i doradztwo a nie w sklepach internetowych, bo taki zakup może okazać się totalną porażką. Suknia w rzeczywistości nie zawsze wygląda jak na zdjęciu i na danej modelce, która ją reklamuje. Będąc osobiście w salonie zawsze mamy możliwość ewentualnych poprawek. Nie daj się skusić na rzekome promocje w sklepach internetowych. Kiedy zdecydujesz się na zakup sukni bardzo znanego producenta za niewiarygodnie niską cenę, możesz paść ofiarą oszustwa. Zwykle za jakością idzie cena. Kiedy odbierzesz przesyłkę z takim wyrobem, może się okazać że nawet cudowna krawcowa nie poradzi sobie z poprawkami a sumaryczny skutek finansowy równy będzie zakupowi sukienki w salonie. C.D.N.

 

Dodano: 03.06.2019 r.

 

Kiedy kupić suknię ślubną?

Wybór a co za tym idzie zakup sukni ślubnej, powinien być przeprowadzony nie później niż 6 do 4 miesięcy przed planowanym ślubem. Termin takiej realizacji uszycia sukni waha się w granicach od dwóch do czterech tygodni, w zależności od renomy danego salonu i ilości ewentualnych poprawek. Pamiętajcie, że w większości wybór daty ślubu jest w miesiącach od kwietnia do października i z uwagi na ilość wesel, czas oczekiwania na suknię ślubną może się wydłużyć.

Dobrze jest się umówić do salonu na konkretny dzień, by w spokoju móc dobrze zapoznać się z ofertą.Jakie są koszty zakupu sukni ślubnej?

Przed wizytą w salonie sukien ślubnych ustal budżet, jaki chcesz przeznaczyć na kreację. Pójście na żywioł nie jest w tym wypadku dobre i może doprowadzić Cię do rozczarowań. Co, jeśli przymierzysz suknię, która bardzo Ci się spodoba, ale nie jest zupełnie w zasięgu Twojego portfela? Kolejne, tańsze mogą już nie zrobić na Tobie takiego wrażenia i będzie Ci smutno, że nie możesz pozwolić sobie na tę droższą.Co zabrać ze sobą kiedy idę przymierzać suknię ślubną?

Pamiętaj, że idąc na przymiarkę sukni, dobrze jest zabrać ze sobą buty na wyższym obcasie, ewentualnie inne buty w które zamierzasz założyć do sukni. Zabierz także ewentualne dodatki, które chcesz ubrać w dniu ślubu. Jeśli masz już welon, wianek, biżuterię lub inne podobne przedmioty to również zabierz je ze sobą, aby sprawdzić, czy komponują się z suknią, którą przymierzasz.Zabierz ze sobą szczerych doradców.

Nie jest Ci potrzebne grono fałszywych pochlebców, zachwycające się każdą założoną przez Ciebie kreację. Zdarza się także że takie grono przyjaciół będzie sugerować co masz założyć i wpychają Ci suknie które im się podobają ale przecież to nie oni mają wystąpić w tej sukni. Sama też uważaj i nie sugeruj się koleżankami które noszą mniejsze rozmiary, jeżeli nosisz rozmiar 43 to pod żadnym pozorem nie wpychaj się w 37 bo akurat taki na manekinie wygląda dobrze. Może zdarzyć się sytuacja, kiedy nieuzasadnione słowa zachwytu usłyszysz od sprzedawcy w salonie, szczególnie kiedy sama nie czujesz się komfortowo w założonej kreacji. Wówczas należy wykazać się zwiększoną czujnością aby nie paść ofiarą kogoś kto chce pozbyć się zalegającego towaru.Ile kosztuje suknia ślubna?

Tak naprawdę to zależy ile chcesz na nią wydać. Wybór sukien jest ogromny, nie tylko ich fasonów i rozmiarów ale także ich cen. Warto byś określiła swój budżet na ten cel z uwzględnieniem dopuszczalnych odstępstw, bo może się okazać że jednak spodoba Ci się model z nieco wyższej półki cenowej. Ważne by nie mierzyć w suknie które są poza zasięgiem Twoich możliwości finansowych, pewnie i tak zwyczajnie nie zdecydujesz się na nie. Wybieraj produkty takich marek i producentów, których produkty mieszczą się w Twoich możliwościach finansowych. Nie zapomnij że potrzebujesz także dodatków np. torebki, welonu i wielu innych drobiazgów.