Jak znaleźć zespół na wesele?

Special - prawdopodobnie najlepszy zespół na Twoją imprezę.

Zadzwoń właśnie teraz Tel: 608 753 389  , lub napisz do nas niezwłocznie: special@onet.eu

 

 

Dodano: 8 kwietnia 2019 r.

 

Jak znaleźć dobry a może nawet idealny zespół muzyczny?

 

Dobór najodpowiedniejszej oprawy muzycznej wesela to jedno z najistotniejszych elementów układanki zwanej: planowanie przyjęcia weselnego. W przypadku kiedy podczas imprezy weselnej zawodzi zespół muzyczny albo orkiestra na wesele, nie ma możliwości odwrotu. Para Młoda już na długo przed planowanym weselem powinna być pewna swojej decyzji odnośnie zespołu na wesele. Podczas poszukiwań dobrego zespołu na swoje wesele przyszli Państwo Młodzi powinni zwrócić uwagę na kilka wyjątkowo ważnych kwestii.

Poszukiwania zespołu powinny zacząć się dużo wcześniej przed imprezą, po to by zamawiający miał większy wybór. Najlepsze zespoły są wynajmowane najwcześniej.

 

Ilość członków w zespole?

Im większy skład, tym zazwyczaj większa cena a nie zawsze wieloosobowy band wart jest swojej ceny. Rozważyć należy więc, czy może lepiej zatrudnić dobry kwartet lub trio wykorzystujące niewielkie instrumentarium, śpiewające i grające bardzo dobrze i do tego wyśmienicie bawiące gości. Zespół muzyczny uznawany jest za dobry wówczas gdy zapewnia Waszym gościom a także i Wam samym możliwie najlepszą zabawę. Ta niepowtarzalna noc może przebiec we wspaniałej atmosferze, kiedy zespół muzyczny zagwarantuje jakość występu na wysokim, nienagannym poziomie a tym samym ukontentuje bawiących się. Zespół muzyków bawiących gości ma przed sobą nie lada zadanie aby sprostać wymaganiom wszystkich obecnych na weselu gości. Stawkę podbija fakt, że impreza weselna gromadzi słuchaczy niemal w każdym wieku. Mogą być tam obecne małe dzieci, ludzie w średnim wieku aż do osób w wieku starszym. Wyśmienity zespół to nie tylko dobra muzyka, świetne wykonanie, uśmiechy na twarzach muzyków i wokalistów ale i atmosfera jaka panuje na scenie i poza nią. Ważne zatem aby zespół weselny tworzyły osoby radosne, pełne pomysłów z otwartymi umysłami na nowe propozycje i sugestie. Bardzo ważny jest także wygląd zespołu czyli jak jego członkowie prezentują się na scenie, dotyczy to także sprzętu zespołu jaki znajduje się na scenie. Estetyka, porządek i przejrzystość sceny to poważny atut dobrze zorganizowanej grupy muzycznej. Dobry zespół powinien szczycić się poniższymi cechami:

- wieloletnie doświadczenie

- doskonała jakość dźwięku w tym najwyższej klasy nagłośnieniem

- duże umiejętności techniczne zespołu – instrumentalne, wokalne i w prowadzeniu imprezy

- nienaganny kontakt z gośćmi w tym konferansjerka

- łatwość w nawiązywaniu kontaktu z publicznością i umiejętność zachęcania jej do zabawy

- atrakcyjna oprawa oświetleniowa - dopasowana do danej chwili, najlepiej sterowana komputerowo

- dodatkowe atrakcje np. ciężki dym, czy projektor multimedialny wraz z ekranem.

 

Koniecznie spotkaj się z muzykami.

Należy koniecznie znaleźć czas by spotkać się i zobaczyć jak brzmi i wygląda zespół podczas występu na żywo. Warto przesłuchać zespół nie tylko na stronie internetowej ale i podczas wykonań na żywo, najlepiej podczas trwania imprezy. Zespół Special na życzenie przyszłej Pary Młodej zaprasza ją by mogli obejrzeć i posłuchać zespół Special w akcji. Takie spotkanie jest możliwe tylko za zgodą gospodarza wesela. Często zdjęcia widoczne na portalu internetowym zespołu nie oddają faktycznie panującego klimatu na imprezie. Wizyta na imprezie skutkująca własnymi doznaniami estetycznymi może okazać się kluczowa w podjęciu właściwej decyzji przy wyborze zespołu na wesele. Warto osobiście zobaczyć jak zespół wygląda na żywo, jak działa oświetlenie, czy światło nie jest zbyt mocne i nie razi gości. Jak brzmi nagłośnienie, czy poziom głośności jest dopasowany do panujących na sali warunków. Czy głosy wokalistów i instrumenty dobrze i wyraźnie słychać. Własny ogląd na zespół rozwieje wszelkie wątpliwości i może utwierdzić przyszłych małżonków w wyborze.

Pytajcie znajomych przy poszukiwaniu muzyków, dobrym sposobem też jest korzystanie z poczty pantoflowej. Opinie znajomych z podobnym gustem, wyrażających opinie po występach danej grupy muzycznej, dają sporą szansę na trafny wybór. Pamiętajcie przy tym by kierować się własnymi upodobaniami muzycznymi ale brać także po uwagę gusta gości. Niezłym sposobem na dopasowanie repertuaru jest sprawdzenie upodobań zaproszonych gości i uzgodnienie go z zespołem.

 

Im więcej śpiewających i prowadzących wesele tym lepiej

Najczęściej w zespole jedna osoba zajmuje się konferansjerką. Jeżeli jednak w zespole więcej osób prowadzi wesele a także zabawy i konkursy weselne, wówczas wynosi zespół na wyższy poziom. Taka sytuacja ma miejsce w zespole Special. Tworzą go trzy osoby a każda z nich angażuje swoją osobę do aktywnego zajmowania się gośćmi weselnymi. Zróżnicowanie w sposobie prowadzenia wesela przez jego poszczególnych członków ułatwia interakcję z gośćmi i nie pozwala im się nudzić. Podobnie ma się sprawa w kwestii osób śpiewających w zespole. Jako że głos ludzki jest najważniejszym „instrumentem” to też w zespole im więcej osób śpiewa tym lepiej. W zespole Special są trzy osoby śpiewające. Każda z nich śpiewa partie solowe ale i angażuje się do śpiewania w harmonii, także trzygłosowej. Śpiew w harmonii wzmaga pozytywne wrażenia estetyczne i w ogromnym stopniu wzbogaca brzmienie zespołu. C.D.N.

 

Dodano: 15 kwietnia 2019 r.

 

Doświadczenie w zespole muzycznym czy opinie innych?

Doświadczenie ma ogromne znaczenie w każdej branży, także w weselnej. Warto obejrzeć się za muzykami z dużym doświadczeniem scenicznym a owo doświadczenie zaowocuje w trakcie imprezy weselnej swoistym porozumieniem pomiędzy gośćmi a zespołem. Bardzo ważne jest zgranie muzyków, ich swoboda na scenie, umiejętności wokalne i instrumentalne, zaangażowanie, profesjonalizm, świeże podejście do sprawy, pomoc w przygotowaniu harmonogramu wesela. Nie mniej ważna jest chęć sprostania wymaganiom Pary Młodej.

Dobry wokal to podstawa... także profesjonalne instrumentalne wykonanie utworów z bieżących list przebojów lecz także tych starszych które nie raz okazują się najlepszym wyborem na uroczystość weselną. Zróżnicowanie gatunkowe oraz bogaty repertuar pozwala na dopasowanie się zespołu muzycznego do gustów klientów.

Oczepiny, zabawy, konkursy, nagrody...

Ustalcie z zespołem jaki poziom artystyczny zabaw weselnych Was zadowala, jasno powiedzcie czego oczekujecie. Podpytajcie w jaki sposób zespół prowadzi konkursy, czy aby nie krępują one gości, czy są na odpowiednim poziomie. Czy sposób przeprowadzania zabaw jest zgodny z waszym wyobrażeniem i nich. Dopytajcie jaki jest docelowy wiek osób uczestniczących w zabawach, czy są też konkursy dla najmłodszych. Zwróćcie uwagę czy wszystkie konkursy są zabawne i czy będą akceptowane przez gości.

 

Współczesne wesele to także dobre oświetlenie

Goście zgromadzeni na weselu o wiele lepiej odbierają wykony zespołu, kiedy oprócz wrażeń słuchowych doświadczają także wzrokowych. W celu wprowadzenia w odpowiedni nastrój stosuje się odpowiednie oświetlenie sceny i parkietu. Wyjątkowo ważnym przy stosowaniu oświetlenia jest jego dobór i odpowiednie sterowanie stosownie do panującej chwili. Dotyczy to odpowiedniego dobierania barw ale i dynamiki oświetlenia. Nie bez znaczenia jest także natężenie oświetlenia. Należy brać pod uwagę że na weselu będą przebywać goście w różnym wieku. Dobrze gdy odpowiednie oświetlenie wspomagane jest dymem, także ciężkim, który potęguje efekt – zespół Special dysponuje własnym zwykłym i ciężkim dymem. Występuje tu jednak zasada odpowiedniego dozowania „szczęścia”, by nie przesadzić z intensywnością oświetlenia a co gorsza, dymu.

 

Elastyczność członków zespołu

Zespół na wesele musi być elastyczny, powinien spełniać oczekiwania gości w każdym wieku. Profesjonalny zespół nie powinien skupiać się tylko na oprawie muzycznej, ale powinien posiadać szereg cech pozwalających bez problemu przeprowadzić imprezę. Należą do nich:

- umiejętność dopasowania muzyki do potrzeb publiczności

- doskonałe prowadzenie uroczystości,

- pełny profesjonalizm, nienaganna kultura osobista, elegancki strój i trzeźwość

- pomoc Młodej Parze w trakcie trwania wesela,

- zabawianie gości dopóki Państwo Młodzi sobie tego życzą,

- punktualność, niezawodność, solidność

 

Koszty...konieczne i opłacalne

Dzień wesela jest dniem wyjątkowym w związku z tym zasługuje na najlepszą z możliwych oprawę swojej uroczystości. Próba oszczędzania w tej materii nie jest dobrym pomysłem. Oprawa muzyczna jest nieodłącznym i podstawowym elementem wesela. Dobrych i tani zespół?, niestety nie występuje coś takiego. Dobry towar jest opatrzony odpowiednią ceną, chociażby z uwagi na występujących w zespole doświadczonych, profesjonalnych, odpowiednio wykształconych muzyków. Muzycy występując z zaangażowaniem, sercem i pasją, zwracają tym samym zamawiającemu z nawiązką poniesione nakłady.

 

Podpisanie umowy na zespół czy na przedstawiciela zespołu?

Niebywale ważną rzeczą jest podpisanie umowy z leaderem, menagerem zespołu, lub też z osobą która zajmuje się reprezentowaniem zespołu. Umowa powinna zawierać oprócz nazwy zespołu imię i nazwisko jego przedstawiciela.