Zespół weselny czy DJ?, co wybrać?

Special - prawdopodobnie najlepszy zespół na Twoje wesele.

Zadzwoń teraz Tel: 608 753 389  , lub napisz: special@onet.eu

 

Dodano: 24 kwietnia 2019 r.

 

Zespół muzyczny czy DJ?, co wybrać?

Jednym z kluczowych elementów uroczystości weselnej jest oprawa muzyczna. Co wybrać?, zespół muzyczny, DJ-a, wodzireja a może wszystkiego po trochu, to pytanie z pewnością zadaje sobie wiele Par Młodych. Kto lepiej sprosta wyzwaniu zapewniając najlepszą z możliwych zabawę a przy tym poprowadzi przyjęcie na nienagannym poziomie. Jedno jest pewne, tylko odpowiedni poziom wykonawczy zapewni zadowolenie gościom i Młodej Parze. W praktyce okazuje się że znalezienie zespołu lub Dj-a który wprowadzi gości w odpowiedni klimat jest zadaniem trudnym. Nierzadko Dj-e i zespoły tworzą przypadkowi ludzie nieznający się na muzyce a tym bardziej na prowadzeniu wesela. Przed podjęciem decyzji o wyborze obsługi muzycznej wyjątkowo ważnym jest poznanie portfolio zespołu lub DJ-a z ich wykonaniami z poprzednich wesel na żywo a najlepiej w wersji wideo.

 

Co brać uwagę przy wyborze muzycznej oprawy weselnej?

Dobierając oprawę i repertuar weselny muzyczny i zabawowy z pewnością należy rozważyć gusta Wasze i Waszych gości. Należy także wziąć pod uwagę wielkość sali i ilość zaproszonych gości, ilość miejsca do pracy dla zespołu lub DJ-a. Zespół z uwagi na ilość osób w nim występujących a co za tym idzie na ilość sprzętu będzie potrzebował więcej miejsca. Kolejnym kryterium są proporcje między ilością muzyki a ilością zabaw na weselu, także oczepinowych.

 

Interakcja z gośćmi weselnymi

Zespół muzyczny z uwagi na większą ilość członków łatwiej i szybciej nawiąże wyśmienity kontakt z gośćmi, co nie oznacza że DJ nie da sobie rady. Sprawa się potęguje kiedy gości jest dużo i sala jest sporych rozmiarów. Zawsze wykon na żywo jest lepiej odbierany tym bardziej śpiew gromkiego „sto lat” wykonany przez zespół wychodzący z instrumentami do gości. Wprawny zespół potrafi dołączyć swoim akompaniamentem i śpiewem do śpiewających gości.

 

Zespół z wodzirejem?, czy DJ i wodzirej?

Każde z powyższych rozwiązań może okazać się trafne o ile muzycy i DJ wyełnią swoje zadania. Istotnym jest by wodzirej był także konferansjerem, by integrował gości zachęcając ich zabawy a przy tym był dobrym doradcą. Jeśli Dj nie jest wodzirejem to niezłym rozwiązaniem może okazać się zatrudnienie wodzireja, który pełni kilka funkcji na weselu: zaprasza do zabawy, zachęca, jest konferansjerem, doradcą, suflerem, aranżuje zabawy i integruje Waszych bliskich. Dobry wodzirej poradzi sobie z prawie każdą imprezą i nie dopuści do tego by parkiet był pusty. Zespół tworzony przez kilku muzyków, organizując konkurs weselny, może podzielić zadania między członkami. Przykładowo jeden z nich może obsługiwać sprzęt a dwóch może zająć się zabawianiem gości. Są zespoły w których każdy z członków jest wodzirejem i na zmianę zabawiają gości i prowadzą zabawy, tańce i konkursy. Tak właśnie jest w przypadku zespołu Special – www.zespol.weselnie.pl. Nie jest możliwe jednoczesne granie, śpiewania, mówienie, prowadzenie imprezy i wyjście na parkiet. W związku z powyższym jeżeli decydujecie się na DJ-a, to warto pomyśleć także o wodzireju. Zespół ma przewagę nad DJ tym, że może towarzyszyć grą na instrumentach tj. występami na żywo Parze Młodej przy tzw. „wyprowadzinach” z domu Pana Młodego i Panny Młodej.

Osobom ceniącym sobie połączenie występu na żywo w wykonaniu grupy muzycznej i setów DJ-skich świetnym rozwiązaniem jest zaproszenie zespołu weselnego i DJ. Zespół Special ma w swojej ofercie taką możliwość jeden z jego członków jest DJ-em – www.zespol.weselnie.pl . Ważne by zespół i DJ współpracowali ze sobą a nie rywalizowali. Powinni oni przed weselem omówić repertuar i przebieg imprezy. W przypadku chęci wynajęcia wodzireja spoza zespołu, lub jeśli DJ nie jest wodzirejem, ważne by te osoby się znały najlepiej żeby już wcześniej ze sobą współpracowały. C.D.N.

 

Dodano: 29 kwietnia 2019 r.

 

Wersje oryginalne czy wykonania na żywo?

Wybór: zespół muzyczny lub DJ, uzależniony jest w głównej mierze od tego czy cenicie sobie usłyszeć wersje oryginalne utworów czy może jednak wolicie wysłuchać i obejrzeć wykonanie tych samych otworów w żywym wykonaniu zespołu. Dj ma tę przewagę nad żywym składem zespołu że jest w stanie zaserwować każdy utwór muzyczny jaki sobie tylko zażyczycie. Występujący na żywo, nawet niewielki zespół wyraża siebie, oddaje emocje udzielające się gościom. Dobry zespół wchodzi w interakcję z gośćmi i to co dzieje się na scenie, często jest odpowiedzią na panującą atmosferę na weselu. Wiadomym jest że wykonanie zespołu będzie różnić się od wersji oryginalnej utworu ale właśnie w tym jest sedno sprawy. Wykonanie utworu „inaczej” nie oznacza gorzej, z własnego doświadczenia wie, że nawet czasem może to oznaczać wykonanie lepsze od oryginału. Zamawiając zespół muzyczny zapytajcie czy grają z playbacku i czy w ogóle grają i śpiewają. Spotyka się jeszcze takie sytuacje, kiedy zespół odtwarza utwory oryginalnych wykonawców, ruszając do tego ustami...Zespół weselny a DJ

W obydwu przypadkach możemy usłyszeć muzyką jaką chcemy o ile zespół jest elastyczny ewentualnie czy zespół może zaoferować set DJ-skie na przemian z występami na żywo. To naturalne, że lista wykonywanych przez zespół utworów jest ograniczona ale z drugiej strony szanujący zespół ma odpowiednio dobrany repertuar i wie jakie pozycje repertuarowe należy prezentować by spełnić oczekiwania weselników. Dj nie ma żadnych technicznych ograniczeń repertuarowych, chyba że sam nie zechce odtwarzać muzyki jakiegoś gatunku. Zespół w swoim repertuarze może mieć stale przygotowanych realnie nieco ponad sto do dwustu utworów, kiedy DJ może mieć ich nawet kilkanaście tysięcy. Wybierając Dj-a zwróćcie uwagę czy nie odtwarza muzyki „z laptopa” z kiepskich mp3 a co się z tym wiąże jaka jest jakość tych nagrań.

Zatrudniając muzyków lub DJ na swoje wesele bądźcie pewni, że są to ludzie wprawieni w prowadzeniu imprezy weselnej. Żeby nie okazało się że zaprosiliście na swój wyjątkowy dzień Dj-a klubowego lub dyskotekowego, który zamieni waszą uroczystość w dyskotekę lub np. zespół bluesowy który świetnie porusza się w swoim gatunku muzycznym lecz poza tym nie ma pojęcia o tym jak wygląda dobra impreza weselna. Pamiętajcie że wesele jest imprezą specyficzną na której obecni będą goście w rożnym wieku zatem i repertuar powinien być przekrojowy. Wynajęcie DJ o zacięciu dyskotekowym jest lepszym rozwiązaniem kiedy impreza składa się tylko z młodych ludzi.Zespół na wesele a DJ, ile to kosztuje?

Biorąc pod uwagę podobny poziom jakościowy Zespołu i DJ, zaproszenie zespołu weselnego wiąże się z koniecznością zarezerwowania sobie na ten cel większego budżetu, często dwukrotnie a Dj- będzie tańszy – choć nie zawsze. Zespół stanowi jednak większą ilość osób, wiąże się to z lepszą prezentacją na scenie i wszystkimi innymi wcześniej poruszanymi kwestiami.

 

 

Jakiegokolwiek dokonacie wyboru pamiętajcie, aby był to wybór świadomy, poparty nie tylko poleceniami znajomych ale i własnymi poszukiwaniami. Przyjęcie weselne jest dniem wyjątkowym a Wy zasługujecie na wyjątkową oprawę muzyczną.