Jak znaleźć idealną salę na wesele?

Special - prawdopodobnie najlepszy zespół na imprezę

Wybierz numer: 608 753 389   Napisz do nas: special@onet.eu

 

Dodano: 6 maja 2019 r.

 

Czym kierować się przy wyborze sali na wesele?

Ostatnimi laty ilość sal weselnych wzrosła zdecydowanie a w niektórych rejonach polski wyrastają one jak grzyby po deszczu. Dużą ich ilość powoduje, że macie w czym wybierać to jednak nastręcza problemy z wyborem, bo która sala jest najlepsza? Polecam osobiście i dogłębnie zapoznać się z ofertami sal weselnych wyrobić sobie zdanie na ich temat. Sal jest sporo ale może się okazać że w terminie Was interesującym sala jest już zajęta, zatem kiedy zdecydujecie się na konkretny obiekt, zarezerwujcie od razu termin na Wasze wesele. Wiele elementów składa się na dobrą, odpowiednią lub idealną salę weselną, poniżej przedstawię najważniejsze z nich aby ułatwić wybór tej najodpowiedniejszej. Przy poszukiwaniach sali warto zasięgnąć języka u osób które swoje przyjęcie weselne mają już za sobą.

 

Jaka powinna być wielkość sali weselnej?

Podstawowym kryterium podczas doboru sali weselnej jest określenie ilości gości i odpowiednie dopasowanie sali. Na etapie planowania wystarczy przybliżona liczba, wystarczy że określicie ją w przybliżeniu, czy będzie to 40, 80 czy np. 160 gości. Goście będą się czuli niekomfortowo w wielkiej sali wypełnionej tylko w części i odwrotnie, kiedy pomieszczenie będzie bardzo ciasne trudno będzie o dobrą atmosferę. Paradoksalnie lepiej wybrać salę minimalnie mniejszą niż za dużą. Warto również zwrócić uwagę na miejsce dla zespołu, by nie było zbyt ciasno. Odpowiednie ustawienie zespołu muzycznego który posiada oświetlenie sceniczne i inne dodatkowe efekty np. ciężki dym – www.zespol.weselnie.pl , da wyśmienity efekt wizualny. Pamiętajcie też o miejscu do tańca, na ewentualne atrakcje jak np. fotobudka. Celowym jest wykonanie rozeznania w tym temacie. Szanujący się zespół chętnie podpowie, które sale spełniają oczekiwania jego samego, Młodej Pary i gości weselnych.

 

Ile kosztuje wynajęcie sali weselnej?

Wynajęcie sali weselnej z wyżywieniem to jeden z największych kosztów z jakim należy się liczyć. Ogólnie mówiąc jaki lokal taka cena tylko co się w tym kryje? Nie zawsze dobrze wypromowany i reklamowany lokal spełni wasze oczekiwania. Chodź lokale mają podobne ceny za podobne usługi, warto sprawdzić co mieści się w cenie. Zapytać należy o: menu, ciasto, słodycze, wódkę, czy lokal liczy dodatkowo za zamówioną przez gości, poza głównym menu kawę lub herbatę, czy napoje są limitowane. Nie zaszkodzi zapytać o wystrój sali, parking dla gości - czy jest bezpłatny, jak wygląda cena kiedy liczba gości ulegnie zmianie. Z bardziej szczegółowych rzeczy: ile wynosi zaliczka i jak wygląda umowa wynajmu lokalu.

 

Umiejscowienie sali i jej lokalizacja.

W dobie łatwo dostępnego transportu nie jest problemem kiedy wybrana przez Was sala znajdzie się z dala od Waszego miejsca zamieszkania. Owszem, zamówienie autokaru może generować dodatkowe koszty, jednak warto przemyśleć taką ewentualność. Sala w centrum miasta prawdopodobnie nie będzie miała bogatego obejścia w porównaniu z salą na jego obrzeżach. Sala z dala od miejskiego zgiełku, wyposażona w ogród, taras czy plac zabaw dla dzieci, da Wam większą swobodę i możliwości. Kiedy gość weselny zapragnie chwili spokoju, może wyjść na zewnątrz i w ciszy zaczerpnąć świeżego powietrza. Często dobrze zorganizowane sale mają plac zabaw dla najmłodszych, często bywa on wybawieniem dla rodziców kiedy ich pociechy zapragną zabawy. Widuje się sale na parterze i na piętrze. W przypadku kiedy przewidujemy zaprosić osoby starsze lub mające problemy z poruszaniem się, warto rozważyć wynajem sali bez schodów. C.D.N.

 

Dodano: 13 maja 2019 r.

 

Akustyka sali

Wiele współcześnie budowanych lokali weselnych nie jest odpowiednio zaadoptowanych akustycznie. Nierzadko przepiękne wnętrze lokalu wręcz nie nadaje się na weselne biesiadowanie ze względu na złą akustykę. Duży pogłos sali nie jest wskazany. Kiedy goście przebywają w hałasie, źle odbierają docierające do nich bodźce dzwiękowe. Łatwo nawet samemu sprawdzić jak „brzmi” lokal na wesele. Kiedy znajdziemy się w środku i klaśniemy w dłonie lub też głośno tupniemy nogą, nie powinno być słychać odbić dźwięku w pomieszczeniu. Jeśli jednak po tupnięciu lub klaśnięciu usłyszymy wyraźny pogłos – jak np. w murowanym kościele, to lepiej zastanowić się nad wyborem innego lokalu lub ostatecznie nad jego odpowiednim wytłumieniem np., elementami wystroju sali. Pamiętać należy, że dźwięk docierający do ucha słuchacza jest wypadkową dźwięku emitowanego przez źródło dźwięku - zespół i jego nagłośnienie a także dźwięku odbitego od ścian, sufitu i podłogi sali. Ogólnie mówiąc twarde materiały użyte do wykończenia sali sprzyjają odbiciom dźwięku a tego nie chcemy. Do tych materiałów należą: płytki ceramiczne – często stosowane na podłodze, kamień naturalny i niektóre sztuczne, płyta gipsowa. Dobrymi materiałami dźwiękochłonnymi są: drewno, tkaniny – firanki, zasłony i wszelakie materiały miękkie. Jeśli wśród wystroju sali widzimy występujące różne materiały, miękkie i twarde, możemy założyć że akustyka sali będzie do zaakceptowania.Sala klimatyzowana, czynie koniecznie?

Lokal klimatyzowany staje się już powoli standardem ale niestety tylko powoli. Pisząc krótko, jeżeli macie do wyboru Dom weselny z klimatyzacją lub bez, wybierzcie ten z klimatyzacja, ostatecznie można jej nie użyć. W sytuacji, kiedy temperatura osiągnie nieprzyjemne wartości, można sobie z tym problemem poradzić a nie zawsze otwarcie drzwi i okien pozwala na pozbycie się uporczywego gorąca nękającego gości. Zwiększona temperatura nie sprzyja dobrej zabawie, wręcz zniechęca do niej a tego nie chcecie. Zdarza się także, że przy działającej klimatyzacji osoby mniej aktywne ruchowo mogą odczuwać chłód. Dzieje się tak również dlatego że w wielu salach wymienniki ciepła są zainstalowane tuż nad głowami biesiadników. Inym istotnym skutkiem działania podwyższonej temperatury na sali jest psujące się jedzenie na stołach. Nieniejszym...klimatyzacja jest wskazana.Sala z parkietem czy z płytkami na podłodze?

Jednogłośnie najlepszym materiałem nadającym się na podłoże do tańczenia jest parkiet! Zmorą nowo powstałych sal jest zastosowanie płytek ceramicznych zamiast parkietu. Są tańsze przy zakupie, łatwiejsze i tańsze w utrzymaniu ale do tańca nadają się dużo gorzej. Delikatne zawilgocenie powierzchni płytek powoduję że stają się one śliskie a co za tym idzie, niebezpieczne. Jeżeli sala ma parkiet to zwróćcie uwagę czy parkiet nie jest zbyt śliski. Zbyt śliski parkiet może generować niebezpieczne sytuacje w czasie trwania uroczystości weselnej. Spotyka się także sale gdzie podłoga w przestrzeni tanecznej pokryta jest panelami. Jest to nieco lepsze rozwiązanie w porównaniu do płytek ceramicznych.Rezerwacja sali weselnej

Tak jak w przypadku zespołu na wesele, tak i w przypadku sali weselnej, warto na dużo wcześniej zarezerwować termin na swoje wesele. W przypadku kiedy zdecydujecie się na konkretną salę, należy podpisać z menagerem lub właścicielem sali umowę aby być pewnym że będziecie mieli gdzie zrealizować Wasz wymarzony dzień :) C.D.N.

 

Dodano: 20 kwietnia 2019 r.

 

Menu Weselne

Mówi się, że oprawa muzyczna wesela i jedzenie to dwa najważniejsze elementy decydujące o powodzeniu imprezy weselnej. Warto zadbać, aby każdy gość weselny, także wegetarianin był zadowolony z kuchni. Tu uwaga, aby przeprowadzić wywiad wśród zaproszonych gości i dopasować menu dla osób o szczególnych wymaganiach, bo przecież każdy gość chce się poczuć doceniony. Ceniące się sale weselne oferują szeroki wachlarz dań nie tylko tych tradycyjnych, mięsnych, lecz także jarskich i wegetariańskich.

Popularna ostatnio staje się możliwość spróbowania dań oferowanych przez sale weselne. Taka degustacja pozwoli utwierdzić się w wyborze i uniknie się w ten sposób niespodzianek podczas uroczystości weselnej. Zamawiając salę omówcie dokładnie z jej menagerem jakie dania i o jakiej porze zostaną podane.Kelnerzy, kelnerki

Obsługa Waszego wesela odgrywa bardzo ważną rolę. Każdy kelner czy kelnerka powinna być osobą kontaktową, uśmiechniętą, życzliwą i cierpliwą. Kelnerzy powinni współpracować z zespołem muzycznym czy DJ-em tak, by goście mogli zjeść w spokoju kiedy zespół nie gra a kiedy zacznie grać, obsługa może zmienić nakrycie na stołach. Sprawnie działający kelner jest prawie nie widoczny, widoczne tylko są efekty jego działania tj. stoły są zaopatrzone a gościom niczego nie brakuje. Ilość kelnerów powinna być tak dobrana aby dania podawane były w miarę sprawnie tak, by goście weselni nie czekali długo na kolejne danie.Noclegi

Sala weselna z bazą noclegową staje się standardem. Często wielu członków zaproszonych rodzin przyjeżdża z daleka i nie będzie wracać z wesela nad ranem. O ile kilka osób możemy przenocować w domu to kilkanaście już staje się problemem. Sprawa nabiera powagi kiedy gości przyjezdnych jest większa ilość. Warto zatem dopytać jak wyglądają pokoje, ile ich jest, iluosobowe one są i jaki w nich panuje standard. Często sale weselne oferują gratisowy apartament małżeński.Wystrój sali i jej wygląd

 

Wygląd sali to rzecz na którą zwracamy uwagę od razu po wejściu do niej. Ile osób, tyle gustów. Wybór sali pod względem jej wyglądu jest działaniem subiektywnym i zależny jest od Waszych gustów i indywidualnych upodobań. Jest jednak wiele przesłanek na które powinno się zwrócić uwagę podczas wybory sali weselnej. Przede wszystkim zwróćcie uwagę czy sala jest zadbana, czysta, także w toalecie. Czy posiada dodatkowe atuty np. lustra, obrazy, zdjęcia, świeczniki. Jeżeli zdecydowaliście się na zorganizowanie wesela w konkretnym stylu: średniowiecznym, wiejskim czy też rodem z dzikiego zachodu, zwróćcie uwagę czy taki styl nie kłóci się z wystrojem sali albo czy wystrój można zmodyfikować. W wielu salach znajdują się słupy podporowe. O ile znajdują się one z dala od parkietu to nie powinny przeszkadzać w zabawie. Są jednak sale gdzie takie słupy stoją na parkiecie i to w kilku jego miejscach. Kiedy będziecie się decydować na konkretną salę, przemyślcie czy nie będą one przeszkadzać tańczącym.